Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejlepší lyžování v Itálii

20. 02. 2014 15:21:59
Na tuzemských sjezdovkách jsme si letos mnoho zimních radovánek neužili. Mírná zima, teploty převážně nad nulou a minimum přírodního sněhu. Českým lyžařům tak často nezbývá nic jiného, než vyrazit lyžovat za hranice. Otázkou však zůstává, kam.
 livigno24.com

Rakouské Alpy jsou poměrně blízko, nevýhodou však často bývá nepříznivé počasí. Časté mlhy, občasný déšť, zataženo a obecně podmínky nepříjemné pro lyžování vás v Rakousku mnohdy zastihnout. Blízko jsou také německé Alpy. Zde se však nachází neporovnatelně menší počet sjezdovek a dlouhodobé podnebí se blíží tomu rakouskému. Ve Francii nebo ve Švýcarsku je situace o poznání příznivější. V místních větších i menších lyžařských střediscích nalezneme spoustu výborně udržovaných sjezdovek, skvělé zázemí a služby na vysoké úrovni. Jedinou nevýhodou je vysoká cena skipasů, ubytování i dalších doprovodných služeb.

Země, která v sobě spojuje téměř všechny pozitivní aspekty, je Itálie. Vzdálenost od České republiky je vcelku příznivá, ceny služeb většinou akceptovatelné a sluníčko si užijete většinu dní pobytu. Výbornou devizou jsou kvalitně připravené sjezdovky a zpravidla výborné sněhové podmínky. V Itálii je ovšem spousta skiareálů, který je ale ten nejlepší? Osobně doporučuji pobyt v Livignu.

Proč? To hned vysvětlím. K Livignu se dostaneme přes Švýcarsko, malebnou silnicí, která se na švýcarském území vine skrze národní park Engadin. Tato silnice ústí do tunelu, na jeho druhém konci se nám již otevře úzké údolí, kterým se dostaneme do Livigna. První na co narazíme, je přehrada, za kterou již vidíme zmiňované horské městečko Livigno.

Místní architektura je obdivuhodná, úzké silničky lemují dřevěné domky, doplněné kostelíky a hotely. To co nás ale láka nejvíce je lyžování. V Livignu se lyžuje na obou svazích, které se tyčí nad městečkem. Jak Carosello, tak Mottolino (což jsou názvy místních skiareálů) nalezneme vyvážený počet modrých a červených sjezdovek a samozřejmě také mnoho černých. To však není ničím výjimečným, Livigno nabídne mnohem více. Livigno je rájem carvingistů. Velké množství širokých, červených sjezdovek, které jsou upravovány se švýcarskou přesností, přinesou mnoho zábavy. Horní stanice lanovek jsou ve výšce téměř 3000 metrů nad mořem, i proto prašan v poledne zůstává prašanem. Mezi další nesporná lákadla patří dva skiparky (ten na svahu Mottolino je navíc jedním z největších v Evropě), měření rychlosti jízdy, paralelní závody na čas, skok do obří nafukovací duchny, zábavní park plný nejrůznějších přejezdů nebo slalomů, přírodní U-rampa nebo Cable park pro snowboardisty.

Po stránce lyžování má Livigno skutečně co nabídnout, v příštím článku budu pokračovat v dalších lákadlech, které pobyt v Livignu ještě více zpříjemní.

Tomáš Turek

Autor: Tomáš Turek | čtvrtek 20.2.2014 15:21 | karma článku: 7.43 | přečteno: 609x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Cestování

Vojtěch Wertich

Aviou Amerikou 2017 - Uyuni a okolí

Tentokrát vás Avokádův a Jackův deník zavede až na nekonečnou plochu Salaru de Uyuni, zjistíte, jak se zachraňuje karavan zapadlý až po podvozek v rozbředlé soli a dozvíte se něco málo o karnevalu probíhajícím ve městě.

14.8.2018 v 10:00 | Karma článku: 9.54 | Přečteno: 208 | Diskuse

Lucie Hejnalová

Není číslo, jako číslo (Jak jsme letěli do Turecka díl druhý)

Po dvou hodinách letu jsme si na hodinkách posunuli ručičky o hodinu víc. Letadlo nás vyplivlo přes tunýlek do letištní haly, kde jsme splynuli s davem a nechali se „vést“ k pasové kontrole.

14.8.2018 v 9:00 | Karma článku: 14.26 | Přečteno: 763 | Diskuse

Eva Štěpánková

Je opravdu něco shnilého ve státě dánském?

Být či nebýt, tajemný duch zjevující se na hradbách a dánský princ Hamlet, kterého sžírá myšlenka, že jeho otec byl otráven strýcem, aby se zmocnil vlády a královny, to se většině lidí vybaví při vyslovení názvu Elsinor.

13.8.2018 v 20:38 | Karma článku: 16.21 | Přečteno: 2314 | Diskuse

Michal Tříska

Solvayovy lomy a okolí

V Českém krasu najdeme bývalý vápencový lom, kde můžete navštívit zdejší skanzen, ve kterém se můžete projet i vláčkem. V okolí pak projdeme stezkou přes místní vápencové vodopády, až do Srbska.

13.8.2018 v 17:40 | Karma článku: 15.92 | Přečteno: 573 | Diskuse

Denisa Sciortino

Alexandria – v zajetí virginské romantiky

Jak vyjádřit dojmy z tohoto jedinečného města ve Virginii? Jak se asi cítí včela v botanické zahradě? Myš v továrně na sýr? Pes v řeznictví?

13.8.2018 v 13:40 | Karma článku: 5.20 | Přečteno: 82 |
Počet článků 13 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 858
Cestování a sport je mým největším hobby. Rád Vám poradím s cestou do oblastí Evropy, které jsem navštívil.
Najdete na iDNES.cz